Metalowe regały do magazynu i sklepu

Wraz z rozwojem sklepów samoobsługowych popularność zyskał specjalny rodzaj regałów metalowych: regały typu cash-and-carry. Składają się z kilku poziomów: na górnych poziomach znajdują się palety z towarami, a dolne poziomy, złożone z półek, służą do ekspozycji towarów.

Szczególnym rodzajem systemu regałowego jest magazyn automatyczny, który składa się z regałów, układnic oraz systemów załadunku i rozładunku. Te systemy magazynowe przechowują, klasyfikują, identyfikują i transportują towary. Zautomatyzowane magazyny są sterowane za pomocą specjalistycznego oprogramowania zainstalowanego na urządzeniach.

Regał metalowy: użyteczność i funkcjonalność

Spośród wszystkich innych konstrukcji służących do organizowania przestrzeni i przechowywania rzeczy, regały metalowe są najbardziej popularne. Wynika to z faktu, że regały mogą być wykorzystywane w wielu dziedzinach życia i do absolutnie różnych celów.

Jest to specjalna konstrukcja, która składa się z kilku półek, połączonych ze sobą poprzeczkami. W rezultacie powstał metalowy regał z kilkoma przegródkami, który jest łatwy i wygodny w użyciu do przechowywania wszelkiego rodzaju rzeczy i przedmiotów.

Ergonomia i niewielkie rozmiary regału pozwalają na umieszczenie go nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Umożliwia to zaoszczędzenie miejsca i uporządkowanie wszystkich dostępnych przedmiotów. Regały metalowe są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz przechowywać wiele przedmiotów w zasięgu ręki. Regały pełnią również funkcję estetyczną. Jego wygląd i elegancka konstrukcja pasują do niemal każdego nowoczesnego wnętrza, a nawet mogą stać się w nim efektownym detalem.

Jak wybrać regał metalowy do sklepu?

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z dostępnymi typami konstrukcji, ich specyfikacją i cenami, co pozwoli na zakup produktu najlepiej odpowiadającego wymaganiom użytkownika. Należy zwrócić uwagę na lokalizację i przeznaczenie sprzętu.

Przy wyborze regałów należy wziąć pod uwagę

  • Rodzaj towarów, ich wymiary, wagę i sposób przechowywania (na paletach, w skrzyniach, luzem, w kontenerach itp.)
  • Maksymalne obciążenie półki;
  • Właściwości techniczne (konstrukcja, materiał powłoki, rodzaj połączenia elementów (śrubowe lub zaciskowe), producent, gwarancja, możliwości
  • Rozbudowy i przedłużenia, trudność montażu i transportu itp.)
  • Cena.

Do sklepu warto wybrać cały system regałowy montowany na bazie regałów o średniej masie, szafy o różnej konfiguracji (z szufladami, półkami, przegrodami, ekranami perforowanymi). Są one powszechnie stosowane do przechowywania ładunków i materiałów w halach produkcyjnych, które wymagają nie tylko otwartych półek, ale także zamykanych szafek na narzędzia. Ten regał metalowy doskonale nadaje się do sklepu, garażu lub magazynu.