Regały metalowe ich zalety i zastosowania

Regały metalowe stały się ostatnio dość powszechne w niemal wszystkich dziedzinach działalności człowieka. Wynika to przede wszystkim z pojawienia się dużych obiektów handlowych.

Gdzie znajdują zastosowanie regały metalowe?

Oprócz tego, że są one wykorzystywane do przechowywania produktów magazynowych lub handlowych, często można je również zobaczyć jako element wnętrz wielu biur, mieszkań i domów prywatnych.

Wszystkie regały metalowe są zbudowane w podobny sposób: mają pionowe słupki i poziome elementy nośne, na których umieszcza się potrzebne artykuły. W zależności od rodzaju takich produktów może to być wspornik, belka lub półka, co ma miejsce w większości przypadków.

Elementy poziome i pionowe są wykonywane z profili o różnorodnych kształtach i formach, zależnych przede wszystkim od rodzaju konstrukcji metalowej i obszarów jej zastosowania.

Obecnie najpopularniejszym typem produktów do tego celu są regały składane, które szybko zastępują konstrukcje spawane. W końcu są one znacznie wygodniejsze w użyciu, a w razie potrzeby można je zdemontować i ponownie zamontować. Nie ma też trudności z transportem takich regałów. Ponadto charakteryzują się one bardzo atrakcyjnym wyglądem, co pozwala na umieszczenie ich nawet w salonie.

Wyróżnia się następujące typy regałów składanych

Regały z półkami;
Regały dla palet;
Regały z półkami do przechowywania;
Regał magazynowe;
Regały uniwersalne.
Większość współczesnych firm usługowych, które odniosły sukces, stosuje w produkcji regałów metalowych technologię profilowania na zimno. Technologia ta pozwala na automatyzację produkcji i zwiększa poziom produktywności warsztatu.

Regały dzieli się ze względu na ich konstrukcję i przeznaczenie. Każdy typ regałów spełnia określone zadania i wymagania. Z kolei wybór konstrukcji regału jest uzależniony od zadań i funkcji planowanej powierzchni magazynowej. Każdy rodzaj regałów ma swoje mocne i słabe strony oraz obszary zastosowań.

Cechy charakterystyczne regałów metalowych

Praktycznie wszystkie regały metalowe są malowane farbą proszkowo-polimerową, dzięki czemu spełniają wszystkie wymagania stawiane urządzeniom przeznaczonym do przechowywania określonych przedmiotów. Powłoka ta chroni materiał przed korozją, a jednocześnie ma atrakcyjny wygląd.

Z tego powodu jest pewne, że ten typ regałów jest produktem o długiej żywotności. Inną ważną zaletą regałów metalowych jest to, że są one łatwe w pielęgnacji podczas użytkowania. Dzięki zakupowi regałów metalowych można zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy, a mimo to mieć sprzęt wysokiej jakości.

https://www.youtube.com/watch?v=lEZ7BOln_QU